12 Ocak 2012 Perşembe

En sonunda...

Bu kadar uzun aradan sonra , bunca birikmiş şeyi bir çırpıda anlatmak çok zor...Yeni yılın ilk günlerini mesleğimden dolayı hep stresli geçiririm.O yüzden o stresli günlerimde buraya sıkıcı şeyler yazmak istemedim..Ocak ayının ortalarına yaklaştık hava iyice soğudu.Yağmur fırtına derken günler hızla gelip geçiyor...Bense yaklaşan izin ve dolayısıyla doğum için heycanlanıyorum...Bu uzun arada sadece işe gidip gelip uzanmadım..:) tabiki bişeylerde yaptım...Biraz alışveriş biraz el emeği ve bir kaçtane takı yaptım..Yarın bunların hepsini sizlerle paylaşıcam inşallah...(Biraz meraklanın.:)
Bu aralar salgın olan grip virüsü sanırım bizim eve de geldi...İki gün önce boğaz yanmasıyla başlamıştı şimdi ise burnum tıkalı..Eşimde aynı şekilde..Ne kadar dikkat etsekte çok yaygın olduğu için bizede bulaştı sanırım.Umarım fazla kalmaz bizde çünkü virüsleri evde yatıracak yerimiz yok..:) İlaç kullanamadığım için daha çok meyve yiyerek ve ıhlamur çayı içerek atlatmaya çalışıyorum..Hamileliğimin başından beri doktorun verdiği vitamin,demir ve kalsiyum ilaçlarından başka ağrı kesici bile içmedim..Halbuki başım ağrıdığında içmem için ağrı kesicide verdi doktorumuz ama ben çok korktuğum için ilaçtan içmedim..Baştan içmeyincede artık içmek istemiyorum..Zaten maximum 2 ayım kaldı..İnşallah içmeme gerekde kalmaz..

Bu arada 29 hafta 6 günlük oldu kızımııızz..:) Hamilelikte kaç haftalık olduğunuzu hesaplayan bazı siteler var.Ben en başından beri bu adresten takip ediyorum.Hem haftanızı hesaplıyor hemde o haftaya göre nasıl gelişmelerin olacağını yazıyor.Tabiki kişiye göre farklılıklar gösterir ama benim genelde uydu...
 http://www.neyne.net/Kac-Haftalik-Hamileyim.aspx
 Artık annesini daha çok rahatsız ediyor, daha çok yoruyor ama olsun...Ben razıyım yeterki o sağlıklı olsun varsın tepinsin annesinin karnında...:)Önümüzdeki salı günü dr. kontrolmüz var.Bir aksilik çıkmazsa gidicez inşallah...En kötü ihtimalle sonraki cumartesiye kalıcak kontrolümüz..bakalım minik cadı ne kadar büyümüş.?Annesi nekadar büyümüş..? Doktorumuzla izin tarihini belirleyeceğiz bu defa..Bakalım çalışmama ne kadar izin verilecek..?
Görüşmek üzere hoşçakalıınn...

2 yorum:

Gelin Ayşe dedi ki...

ooo masallah, nerdeyse 30 haftalik olmus bile. Ne kadar cabuk geciyor degilmi.
Artik dogum iznine ayrilsan iyi olur. Stressten kurtulmus olursun hemde en son hazirliklarini daha yaparsin. Ve simdi ne kadar dinlenirsen o kadar iyi : ))

Bu arada gecmis olsun, kendine iyi bak ;)

NeYapsamNeYazsam dedi ki...

Evet çok hızlı geçiyor zaman ve biz yetişemiyoruz..Bu dinlenme tavsiyene uymaya çalışıcam..Sürekli çalıştığım için sanki hiç izine çıkamayacakmışım gibi geliyor..:) Bu ön yargıdan ancak izine çıktığımda kurtulucam inş...
Çok teşk.ederim sende kendine dikkat et olur mu?