14 Ağustos 2014 Perşembe

Zeyno'nun odasından bol fotoğraflı bir post....

Nazar Duası:بســـم الله الرحمن الرحيم * وَاِنْ يَكَا دُالَّذِينَ كَفَرُو ا َليُزْ لِقوُ نَكَ بِا َبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِ ّ كْرَ وَيَقوُ لوُ نَ اِنَّهُ لَمُجْنوُ نٌ * وَمَا هُوَ اِلا َّ ذِكْرٌ لِلْعَا لَمِنَ *
Okunuşu: Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yuzligu neke biebsarıhîm lemma semî ûzzîkra ve yeku lüne innehü lâ mücnûn. Ve mâ hüve illâ zîkrun lil âlemin.

              Merhabalar...Uzun süredir yayınlamayı düşündüğüm  Zeynep'imizin  pembiş odasıyla karşınızdayım...Doğduğunda dekore etmek istemiştim ama zaten ayrı yatmayacak diye düşünerek (aslında düşündürülerek) yapmamıştık...Neyse kısmet bu günlereymiş diyelim...İki yaşını bitirdikten sonra oda ile ilgili alışverişlere başladık ve yaklaşık bir-iki ay içerisinde bu hale getirebildik çok şükür...İlk zamanlar odasının çok da farkında olmadı ve oyuncaklarını alıp oturma odasında oynamak istedi ama şimdi biraz alıştı gibi.. Tabi bunda benim ve babamızın büyük payı var...Hemen hemen her akşam yorgunda gelse odasında babasıyla oynamayı çok seviyor.. Hatta babası geldiğinde beni odasında istemiyor bende kovulduğum yerde bi dakika duramam hıhh!!!  diyerek gidiyorum tabi..:)
Zeynep oyuncaklardan çok kalem, kuru boya, pastel boya sulu boya ve şimdide onun deyimiyle "pamak" boyayla resim yapmayı, boyama yapıp, karalamayı daha çok seviyor.. Bunda belki bizim yönlendirmemiz etkili olmuş da olabilir tam emin değilim ama el becerisin iyi olduğunu düşünüyorum ve geliştirmesinde yardımcı olmak istiyorum...
Kendime benzetmeye çalışmıyorum  canııımm olurmu hiççç öyle şeyyy..:)
               Neyse biz konuyu dağıtmayalım..:))) Oda benim hayalimdi ve gerçek oldu çok şükür.. Tabi bunun için imkanlarımızı çok zorladık.. Birşeyi istiyorsan biraz fedakarlık yapmak gerekiyor...Sonuç olarak çok mutluyuz...Sağolsun eşim çok destekçiydi ve benim hevesimi hiç kırmadı...Bu kadarını beklemiyordum diyede bir itirafta bulundu...Dekorasyonda ortak kararlar versek de yerleşimde renklerde ben daha çok etkiliydim...Odamızı yerleştirdikden kısa  bir süre sonra Zeyno'yu ayrı yatırmaya da alıştırmış olduk...Bu çok önemliydi. Bana çok bağlı bir çocuk olarak beni hep düşündüren bir durumdu...Birkaç gün gündüz uykusundan sonra gece de deneyerek ayrı yatmasını başardık.. Beraber yatmak istediği zamanlarda hiç zıtlaşmıyoruz ve yatıyoruz uyuduktan sonra odasına koyuyorum. Bana istediği zaman ulaşabileceği duygusunu vermem için bu gerekli..
Aslında Zeyno benden daha çabuk alıştı diyebilirim.:) Gerçekten onunla aynı odada uyumaya alışmıştım ve biraz zorlandım kapıları açıyorum zaten çok uzak da değil odalarımız.. Birçok anne gibi uykumda hafif benim buda bir avantaj tabi...Bu ayrı yatma olayını da büyük oranda çözdük çok şükür.. Şimdi sırada tuvalet eğitimi var...Allah kolaylık versin.

Bu uzuuuuunnn girişten sonraaa gelelim odanın ayrıntılarına;

Oyuncak Dolabı : IKEA
Perde : IKEA
Jaluzi Perde: KOÇTAŞ
Halı: IKEA
Kıyafet Dolabı : BABYHOPE
Karyola ve Yatak: IKEA
Cibinlik ve Saklama Kutuları:IKEA
Masa ve Sandalyeler:IKEA
Duvar Rafı : IKEA
Kapı Süsü : Kendim yaptım
Askılık ve çerçeve :IKEA
Duvar Stecker: EVİDEA internet sitesi

Ne nereden diye de yazdıktan sonra sizleri resimlerle başbaşa bırakmak istiyorum iyi seyirler..
 ( ALLAH isteyen herkese nasip etsin İNŞALLAH...)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Düşünceleriniz benim için çok önemli yorumlarınızı bekliyorum...
Görüşmek üzere Sevgiler...

Emoş Hobi Design instagram

Diğer Sayfam Emoş Butik Tatlar


 

Hiç yorum yok: